Reklama
placeholder
News

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Te utwory zabrzmiały na uroczystości

Pogrzeb Kacpra Tekielego. Te utwory zabrzmiały na uroczystości

fot. instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli/

Reklama
Reklama
placeholder

30 maja o godzinie 14.30 na Cmentarzu Oliwskim w Gdańsku odbył się pogrzeb zawodowego alpinisty i męża Justyny Kowalczyk - Kacpra Tekieli.

Justyna Kowalczyk podała datę pogrzebu Kacpra Tekielego. Zamiast kwiatów, prosi o inny gest >>

Kacper Tekieli - śmierć

Miłośnik gór, pasjonat i instruktor wspinaczki sportowej, Kacper Tekieli, zmarł tragicznie w wieku 38 lat podczas ostatniej wspinaczki w Alpach. Rankiem w czwartek 18 maja oficjalnie potwierdzono śmierć Kacpra, który podjął się realizacji projektu wspinaczkowego polegającego na zdobyciu 82 szczytów o wysokości powyżej 4000 m n.p.m. w jak najszybszym czasie. Przyczyną śmierci było osunięcie się alpinisty wraz z lawiną podczas zejścia.

To ostatnie zdjęcie i wiadomość do żony i syna od Kacpra Tekieliego >>

Pogrzeb Kacpra Tekielego

Justyna Kowalczyk-Tekieli pojawiła się na miejscu godzinę przed rozpoczęciem uroczystości pogrzebowej. Pogrzeb miał charakter świecki i został podzielony na dwie części: wygłoszenie mowy pożegnalnej oraz kondukt.

Justyna Kowalczyk-Tekieli zabrała głos:

Nie będę mówić do Kacpra. Będę mówić do was (...).  Byłam żoną alpinisty. Nie unikaliśmy trudnych rozmów, żadne z nas nie uciekało od śmierci. Byliśmy świadomi, co może się wydarzyć. 

Będziemy żyć tak, jak nauczył nas Kacper. Będziemy jeździć i zdobywać świat. Hugo miał cudownego tatę

Zmarł brat Anny Głogowskiej. Zaledwie kilka tygodni temu wziął ślub >>

Pogrzeb Kacpra Tekielego - oprawa muzyczna

Gdy urna z prochami Kacpra Tekieli została wyniesiona z kaplicy, w tle można było usłyszeć utwór Jesteś lekiem na całe zło w wykonaniu Krystyny Prońko. Natomiast podczas składania jej do grobu zabrzmiała piosenka Dziub, dziub od zespołu Fasolki.

Wokół urny utworzono kamienne wzniesienie przypominające te, które w górach usypuje się w miejscach czyjejś śmierci. Tabliczkę pogrzebową, oprócz imienia, nazwiska, daty narodzin oraz śmierci, opatrzono napisem: "Był najcudowniejszy"

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama