News

Koronawirus: sanepid wprowadził kwarantannę w polskiej szkole

Koronawirus: sanepid wprowadził kwarantannę w polskiej szkole

fot. pixabay.com

Sanepid wprowadził kwarantannę w polskiej szkole z powodu podejrzenia koronawirusa u uczniów. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego wydał komunikat.

Koronawirus: jakie są objawy? >> 

Kwarantanna w szkole w Policach 

Jak podają portale, podjęto decyzję o odwołaniu lekcji w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych. Z kolei miejscowy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną uczniów oraz wychowawców Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7. Kwarantanna trwa do odwołania od 2 marca od godziny 23.00 i obejmuje około 200 osób.

Decyzję o odwołaniu zajęć w szkole w Policach oraz zarządzeniu kwarantanny podjęto z powodu podejrzenia koronawirusa u dwóch uczniów w wieku 16 i 17 lat. Nastolatkowie zgłosili  się do lekarza z gorączką i kaszlem. Wykluczono u nich już grypę i anginę, a teraz są badani pod kątem zarażenia koronawirusem. Uczniowie mieli spędzić ferie zimowe we Włoszech. W tym kraju koronawirusem zaraziło się już ponad 2 tysiące osób, a ponad 50 zmarło.

Jakie są szanse zachorowania na koronawirus? >> 

W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach z 2 marca 2020 r. z godziny 23:00, wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza  w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7, zostali objęci kwarantanną – do odwołania. Decyzja ta jest spowodowana podejrzeniem obecności koronawirusa i będzie obowiązywała do czasu wykluczenia jego obecności. Ponadto, Zarząd Powiatu w Policach podjął decyzję o odwołaniu zajęć szkolnych w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i zamknięciu wszystkich obiektów szkolnych. Bieżące informacje oraz komunikaty będą zamieszczane na oficjalnych stronach i profilach Powiatu Polickiego i Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W związku z zaistniałą sytuacją uruchomiono specjalne numery kontaktowe: telefon dla rodziców – 798 847 862, telefon dla mediów – 663 666 233 – czytamy na tej stronie.

Koronawirus: ile kosztują maski, żele i mydła antybakteryjne? Panika sięga zenitu >> 

W tej chwili uczniowie, u których podejrzewa się zarażenie koronawirusem przebywają w szpitalu na oddziale zakaźnym dla dzieci. Wyniki badań nastolatków mają być znane w ciągu kilku dni.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.