News

Koronawirus grozi Europie. Jakie są objawy?

Koronawirus grozi Europie. Jakie są objawy?

Fot. Pixabay.com

Koronawirus grozi Europie. Jakie są objawy zakażenia? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł!

Ariana Grande ofiarą oszustwa? >> 

Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się informacje o koronawirusie, którym tylko w Chinach zaraziło się około około 440 osób. Warto dodać, że jeszcze kilka dni temu władze Pekinu informowały o 324 zakażonych. W środę 22 stycznia 2020 roku, poinformowano, że w wyniku koronawirusa zmarły trzy osoby. Do tej pory łącznie w Chinach odnotowano 9 ofiar śmiertelnych. 

Niestety koronawirus dostał się poza granice Chin, również do Europy. Jak podają portale dwa przypadki zarażenia odnotowano w Tajlandii i po jednym w Korei Południowej, Japonii oraz w Stanach Zjednoczonych. Koronawirusem został zakażony mężczyzna, który podróżował do chińskiego miasta Wuhan. Mówi się, że 30-latek przebywa w szpitalu w Everett niedaleko Seattle. Jego stan jest określany jako dobry.

22 stycznia 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia ma zdecydować, czy w związku z zachorowaniami zostanie ogłoszony alert turystyczny. Rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina, Piotr Rudzki, zapewnił w rozmowie z jednym z portali, że „port jest przygotowany na ewentualne zagrożenia epidemiologiczne”.

Chlamydia w Sex Education wywołała panikę. Co to za choroba? >> 

Koronawirus – co to jest?

Koronawirusy to gatunki wirusów, które najczęściej powodują objawy infekcji układu oddechowego i pokarmowego u ludzi i zwierząt. U osób dorosłych zwykle jest to przeziębienie. U dzieci, osób starszych i osób z obniżoną odpornością koronawirusy mogą doprowadzić nawet do rozwoju choroby zagrażającej życiu. Śmiertelnie groźne są dwa koronawirusy –  SARS-CoV i MERS-Cov.

Zakażenie koronawirusem powoduje zapalenie płuc, które porównuje się do zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS. Wirus, który dotarł niedawno z Chin do Europy to 2019-nCoV. To nowy typ koronawirusa, którego pochodzenie nie jest jeszcze znane.

Koronawirus – objawy zakażenia

Koronawirus rozwija się w ciągu 5-6 dni. Pierwsze symptomy zakażenia są podobne do tych, które towarzyszą grypie. Objawami koronawirusa są:

- katar,

- kaszel,

- wysoka gorączka (powyżej 38 stopni Celsjusza).

- trudności z oddychaniem,

- bóle głowy,

- ostra niewydolność oddechowa,

- dreszcze,

- nudności, wymioty, zawroty głowy.

Small World - najmocniejszy film Patryka Vegi i rola Wieniawy [ZWIASTUN] >> 

Koronawirus – jak uniknąć zakażenia?

Jakiś czas temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała grafikę, która przedstawia zalecenia, które pomogą w zminimalizowaniu ryzyka zachorowania na koronawirusa: 

  1. Myj ręce mydłem lub dezynfekuj środkami na bazie alkoholu.
  2. Zakrywaj nos i usta chusteczką higieniczną podczas kichania i kasłania.
  3. Unikaj kontaktu z osobami z objawami grypy i przeziębienia.
  4. Odpowiednio długo gotuj mięso i ryby.
  5. Chroń się w czasie kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is how you can reduce your risk of #coronavirus infection

Post udostępniony przez World Health Organization (@who)

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.