Reklama
placeholder
News

Gwiazda k-popu uznana za winną gwałtu na nastolatce. Proces nie był jawny

Gwiazda k-popu uznana za winną gwałtu na nastolatce. Proces nie był jawny

Fot. YouTube.com/South China Morning Post

Reklama
Reklama
placeholder

Kris Wu stanął przed sądem. Proces chińsko-kanadyjskiego gwiazdora był zamknięty. Podano, że powodem była troska o ochronę prywatności ofiary.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2021 roku media obiegła informacja o tym, że Kris Wu został aresztowany. Gwiazdor, który zdobył popularność jako członek zespołu EXO, został zatrzymany w Pekinie po oskarżeniach nastoletniej Du Meizhu, która twierdziła, że wokalista zaprosił ją do domu, gdzie miał ją upić i zgwałcić.

Na policję zgłaszały się inne  kobiety, według których Wu miał je „zwabiać do domu, upijać do nieprzytomności, a później odbywać z nimi stosunki seksualne”. Jedna z nastolatek miała zeznać, że muzyk zgwałcił ją kiedy miała 17 lat.

Gwiazdor k-popu aresztowany. Jest podejrzewany o wykorzystywanie nieletnich >> 

K-pop: Kris Wu skazany za gwałt

Według doniesień, po miesiącach śledztwa, Kris Wu został uznany za winnego gwałtu i skazany, jednak jeszcze nie zdecydowano jaka czeka go kara. Sąd ogłosił, że dokładny wyrok zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Portal Variety podaje, że w Chinach 99,9% procesów kończy się uznaniem winy oskarżonego. W Chinach przewidziana kara za gwałt to 3-10 lat więzienia, jednak jeśli sąd uzna, że przestępstwo zostało dokonane ze szczególnym okrucieństwem, może to być nawet dożywocie lub kara śmierci. Czytamy, że w Chinach tzw. „wiek przyzwolenia” wynosi 14 lat.

Justin Bieber ma paraliż twarzy. Pokazał wideo, prosi o modlitwę - jak zareagowała Hailey? >>

Zarzuty, które stawiano Krisowi Wu obejmowały również „grupową rozwiązłość”, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W momencie stawiania formalnych zarzutów poinformowano, że sąd może zdecydować o deportacji Krisa Wu.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama