Reklama
placeholder
News

Gwiazda k-popu skazana, trafi do więzienia

Gwiazda k-popu skazana, trafi do więzienia

Fot. YouTube.com/KPOP Archives

Reklama
Reklama
placeholder

Jak donosi m.in. serwis People, Seungri został skazany przez sąd na 3 lata więzienia. 30-latkowi postawiono bardzo poważne zarzuty.

Britney Spears wolna? Wielki zwrot w historii gwiazdy! >> 

Seungri tak naprawdę nazywa się Lee Seung-hyun. Był członkiem południowokoreańskiego zespołu Big Bang. Na całym świecie grupa sprzedała ponad 150 milionów płyt. W 2019 roku wokalista wycofał się z show-biznesu.

Seungri miał rzesze fanów. Nazywano go „Wielkim Gatsbym z Korei”.

Seungri skazany na 3 lata więzienia

12 sierpnia 2021 roku sąd wojskowy w Korei Południowej wydał wyrok w sprawie Seungriego. Poza pozbawieniem wolności, gwiazdor został też ukarany grzywną w wysokości 1,15 miliarda wonów (około 3 853 213 złotych).

Na początku 2020 roku, 30-latek został oskarżony o stręczycielstwo. Sąd uznał, że Seungri organizował nielegalne usługi seksualne dla zagranicznych biznesmenów i czerpał z tego korzyści. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2015-2016.

Gwiazdor k-popu aresztowany. Jest podejrzewany o wykorzystywanie nieletnich >>

Seungri został skazany także za defraudację około 528 milionów jenów (prawie 2 miliony złotych) z klubu nocnego, który prowadził w Seulu. Poza tym, w latach 2013-2017 miał łamać przepisy, które zakazują zagranicznego hazardu.

Seungri nie przyznał się do większości zarzucanych mu czynów.

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama