News

Okiem Kosmetologa vs Skin79: jaki wyrok dostał youtuber?

Okiem Kosmetologa vs Skin79: jaki wyrok dostał youtuber?

Fot. YouTube.com/Okiem Kosmetologa

Jak donoszą Wirtualne Media, twórca kanału Okiem Kosmetologa trafił do więzienia. Kacper L. odsiedzi dłuższy wyrok niż zasądzono?

Paweł Tyburski oszpecony przez kosmetolog? 'Twarz zaczęła mi się zapadać totalnie' [FOTO] >> 

Youtuber z Okiem Kosmetologa w więzieniu

Według nieoficjalnych ustaleń portalu, youtuber zaczął odsiadywać dwuletni wyrok za wyłudzenie danych, na podstawie których stworzył fałszywe profile konsultantów jednej z firm kosmetycznych i za ich pośrednictwem zamawiał dla klientów kosmetyki, których, mimo zapłaty, nigdy nie przekazał. Straty oszukanych osób oszacowano na 20 tysięcy złotych.

Kacper L. ma również inny wyrok. Sąd stwierdził, że mężczyzna dopuścił się oszustwa przez podawanie fałszywej tożsamości, żeby wyłudzać pieniądze za pomoc w znalezieniu pracy. Twórca Okiem Kosmetologa został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności i rok prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

Paweł Tyburski ofiarą nieudanego zabiegu? Oskarżona kosmetolog ostro reaguje >>

Kacper L. nękał youtuberkę?

Wirtualne Media cytują wypowiedź youtuberki, która twierdzi, że była nękana przez L. po tym jak mówiła o merytorycznych błędach w jego materiałach. Serwis ostrzega, że niektóre z  fragmentów mogą być szczególnie niepokojące w odbiorze.

Kacper na swoim kanale głosił niekiedy teorie nie tylko niezgodne z zasadami chemii, ale i wręcz niebezpieczne dla widzów. (…) Jego porada mogła komuś zaszkodzić! Kacper tłumaczył, że to błędy montażysty, kasował wszystkie nieprzychylne komentarze – mówiła prowadząca kanał W Krainie Składników.

Kiedy influencerka w 2019 roku opublikowała film o błędach Okiem Kosmetologa, Kacper L. zgłosił jej kanał za naruszanie praw autorskich.

Gwiazdor k-popu aresztowany. Jest podejrzewany o wykorzystywanie nieletnich >>

(…) Aby się odwołać, musiałam podać administracji YouTube swoje dane. Podaliśmy między innymi adres domowy mojego partnera, który prowadzi ze mną kanał. Tak Kacper zdobył nasz adres, bo YT mu go przekazał. Kacper opowiadał także, że założył mi sprawę w sądzie i toczy się wobec mnie postępowanie, jednak to nie była prawda. Nie otrzymałam żadnego wezwania, a jak się później okazało, Kacper umyślnie wpisał niepoprawny adres, aby mieć dostęp do dokumentów, a jednocześnie rozprawa nie mogła się odbyć. Zaczęło się piekło. Chwilę po tym, jak serwis udostępnił Kacprowi nasze dane, na forum (…) pojawiło się konto, które oferowało przekazanie naszego adresu, aby ktoś mógł przyjść i zrobić nam krzywdę. Wylała się na nas fala hejtu, nienawistnych wiadomości i gróźb. Tak naprawdę, co powiedział otwarcie, jego celem było doprowadzić mnie do samobójstwa – relacjonowała kobieta.

Próbowano włamać nam się na konto, hejterzy publikowali obrzydliwe kłamstwa na nasz temat. Wiem, że Kacper miał w sieci dziesiątki, jeśli nie setki kont w mediach społecznościowych, służących tylko temu, by nękać innych, w tym mnie. Kiedy nasz dramat trwał, dowiedziałam się, że nie jestem jedyna. Inna dziewczyna, podobnie jak ja, skrytykowała merytorycznie w internecie materiały Kacpra. Już chwilę później na YouTube pojawił się film sugerujący,  że zamordowała ona swoje dziecko – czytamy dalej.

Wersow przyznaje, że nie miała prawa do logo z sową. 'Jest mi strasznie głupio' >>

Kacper L. prowadzi Okiem Kosmetologa od 2018 roku. W kwietniu 2021 roku youtuber przegrał proces z firmą Skin79. Twórca został oskarżony przez markę o zniesławienie po tym, jak w 2019 roku w jednym z filmów nazwał jej kosmetyki Deynn Beauty „śmieciami”.

L. odniósł się do tamtego wyroku. Zapowiedział wniesienie apelacji, wniosku o uchylenie zaskarżonego wyroku i o przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania, bądź o uniewinnienie.

W 2020 roku oświadczenie na temat treści z kanału Okiem Kosmetologa wydał Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Niestety niektóre treści zawarte w jego programach nie są zgodne z aktualnym stanem wiedzy, nauki i prawa w żadnej z dziedzin, łącznie z kosmetologią. (...) Jakość merytoryczną tych treści podważa samo środowisko młodych kosmetologów – cytowały treść dokumentu Wirtualne Media.

Ekipa Friza wysadziła samochód. Jest zawiadomienie do prokuratury >>

Pod oświadczeniem podpisało się 180 członków związku.

[AKTUALIZACJA, 20.10.2021, 12.10]

Kacper L., prowadzący na YouTube kanał Okiem Kosmetologa, został skazany prawomocnym wyrokiem za zniesławienie firmy kosmetycznej Skin79 – informują Wirtualne Media.

15 października Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który uznał Kacpra L. winnego zniesławienia Skin79.

Youtuber otrzymał karę miesiąca ograniczenia wolności w formie prac społecznych oraz obowiązek dokonania przeprosin wobec Skin79 na swoim kanale.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.