News

Pogoda znowu zaskoczy. Wydano ostrzeżenia dla większości województw

Pogoda znowu zaskoczy. Wydano ostrzeżenia dla większości województw

Fot. Pixabay.com

Pogoda znowu zaskoczy. Wydano ostrzeżenie dla większości województw. Jakie są prognozy synoptyków?

Gdzie jest burza? Radar burz pokaże gdzie się pojawią >>  

W połowie czerwca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla prawie całego kraju. Wyjątkiem były województwa północno-wschodnie. Prognozowano też opady deszczu oraz silne porywy wiatru, wynoszące nawet 90 kilometrów na godzinę.

Już na początku lipca 2020 pogoda znowu nas zaskoczy. Jaka aura czeka nas w najbliższym czasie?

Pogoda 2 lipca 2020 – prognozy

Jak podają portale, w czwartek 2 lipca 2020 roku zachmurzenie będzie raczej umiarkowane, tylko okresami duże. Mieszkańcy północno-zachodniej części Polski mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu. W pozostałych regionach kraju mogą pojawić się burze, również z gradem. W czasie burz wysokość opadów może sięgać do 30 mm.

Jaka będzie temperatura 2 lipca 2020 roku? Na północnym zachodzie słupki rtęci wskażą 20-24 stopnie, w centrum – 25-27 stopni, a na południowym wschodzie – 27-28 stopni Celsjusza. Tylko na Podhalu ma być chłodniej. Tam termometry mają sięgnąć 24 stopni.

Wiatr ma być umiarkowany, jednak w czasie burz jego porywy mogą osiągać prędkość do 85 kilometrów na godzinę.

Pogoda na wakacje 2020. Czekają nas upały czy deszcze? >> 

Co ważne, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla trzynastu województw. Nie obowiązują one (przynajmniej na razie) tylko w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim.

Mówi się, że cały lipiec 2020 będzie upalny. W tym miesiącu możemy spodziewać się gwałtownych burz, a nawet trąb powietrznych.

Aktualną sytuację meteorologiczną możecie śledzić w mediach społecznościowych IMGW lub na stronie internetowej meteo.imgw.pl.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj