News

Pogoda w tym tygodniu będzie rozpieszczać! Sprawdźcie szczegóły

Pogoda w tym tygodniu będzie rozpieszczać! Sprawdźcie szczegóły

Fot. Pixabay.com

Pogoda w tym tygodniu będzie rozpieszczać! Sprawdźcie szczegóły prognozy pogody na najbliższe dni i korzystajcie z nadchodzącej aury. :-) 

Matura 2020: WYNIKI. Kiedy i jak je sprawdzić? >>

Pogoda 10-16.08. Prognoza na ten tydzień

W 2020 roku lato jest naprawdę gorące! Fani wysokich temperatur nie mają powodów do narzekań, bo od wielu dni w Polsce słupki rtęci sięgają nawet kilku kresek powyżej 30 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda będzie w tym tygodniu (10-16.08.2020)? Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższe kilka dni będziemy mogli cieszyć się dużą dawką słońca!

Przez cały tydzień w całej Polsce będzie naprawdę ciepło, a w niektórych częściach kraju temperatury będą sięgać około 30 stopni. W poniedziałek 10 sierpnia najgoręcej ma być w Szczecinie (31 stopni), a najchłodniej w Zakopanem (24 stopnie). W większości Polski prognozowane są opady deszczu, a nawet burze. Pogodnie ma być jedynie w Warszawie, Łodzi i Bydgoszczy.

We wtorek temperatury powietrza osiągną od 21 stopni (Gdańsk) do 29 stopni (Wrocław, Gorzów Wielkopolski, Szczecin). W środkowo-wschodniej, wschodniej, południowej i południowo-wschodniej Polsce zapowiadane są burze.

W środę 12 sierpnia będzie nieco chłodniej niż w poprzednich dniach. Tego dnia najcieplej będzie w Opolu i Wrocławiu (po 27 stopni Celsjusza), a najniższe temperatury mają być odnotowane w Suwałkach (20 stopni Celsjusza). Cały dzień ma być pogodny, bez opadów deszczu. Podobnie będzie 13 sierpnia.

Maseczki: 1 września nowe wytyczne o zasłanianiu ust i nosa >>  

A jaka pogoda będzie w weekend 14-16 sierpnia 2020 roku? Portal Twoja Pogoda podaje, że w piątek, sobotę i niedzielę okazji do kąpieli słonecznych na pewno nie zabraknie. ;-) 

14 sierpnia w całym kraju ma być słonecznie. Przelotne opady deszczu prognozowane są jedynie w Krakowie i Kielcach. Najwyższą temperaturę termometry wskażą w Zielonej Górze (32 stopnie Celsjusza). Najchłodniej ma być w Suwałkach (22 stopnie).

15 sierpnia we wszystkich regionach kraju też będzie słonecznie, jednak mieszkańcy północno-wschodniej, centralnej, środkowo-wschodniej oraz południowej części Polski muszą liczyć się z opadami deszczu, a nawet burzami.

W ostatni dzień weekendu opady deszczu są prognozowane jedynie w Lublinie. Najwyższe temperatury mają być odnotowane w Opolu, Katowicach, Szczecinie i Wrocławiu (po 28 stopni Celsjusza). W Gdańsku ma być najchłodniej – 22 stopnie Celsjusza.

Pamiętajcie, żeby w czasie upałów stosować się do wszelkich środków ostrożności. Przed wyjściem na zewnątrz posmarujcie się kremem z filtrem i osłońcie ciało przed słońcem, unikajcie wysiłku i nie zapominajcie o częstym piciu chłodnych napojów bezalkoholowych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.