News

Prezent dla nauczyciela na koniec roku. Za to przyczepi się skarbówka

Prezent dla nauczyciela na koniec roku. Za to przyczepi się skarbówka

Fot. Pixabay.com

Co kupić nauczycielowi na koniec roku szkolnego? Warto przemyśleć to co chcemy dać nauczycielowi, bo za niektóre prezenty może przyczepić się skarbówka. Jaki prezent jest ryzykowny?

To najlepsza wyszukiwarka tanich lotów. Ma opcję lotu „gdziekolwiek” >> 

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Razem z nim zaczynają się dylematy co dać nauczycielowi z tej okazji. Kwiaty, czekoladki, a może coś innego? Okazuje się, że trzeba uważać, bo droższe prezenty mogą przynieść kłopoty.

Lekcje będą krótsze? Szkoły wprowadzają zmiany >> 

Według portalu Prawo.pl prezent wręczany nauczycielowi z okazji rozpoczynających się wakacji, który jest wart kilkaset (a nawet kilka tysięcy) złotych, może być uznany za korzyść majątkową. Niebezpieczne jest dawanie wszystkiego, co nie jest uznawane za symboliczny prezent.

Najpiękniejszy basen w Polsce. Chcielibyście tam pojechać? >> 

Warto zaznaczyć, że oprócz nauczyciela, który dostaje zbyt drogi prezent, problemy może mieć też wręczający go rodzic. Jemu grozi odpowiedzialność karna za wręczanie korzyści majątkowej lub osobistej.

Według art. 228 Kodeksu Karnego osoba, która pełni funkcję publiczną (także nauczyciel) i w związku z tym przyjmuje korzyść majątkową, osobistą lub jej obietnicę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Jeśli natomiast przyjmiemy, że nauczyciel jest urzędnikiem, to według prawa, nie może on przyjąć prezentu, który jest droższy niż 50 złotych.

Zakończenie roku szkolnego 2019: nowa data na ostatnią chwilę >> 

Przypominamy, że koniec roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 roku.

My najbardziej polecamy dać nauczycielowi wypasiony bukiet kwiatów albo czekoladki na koniec roku szkolnego. ;-) Te opcje zawsze się sprawdzają. 

Dajecie coś swoim nauczycielom na koniec roku?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj