News

Roksa: portal przestał działać. 11 osób usłyszało zarzuty

Roksa: portal przestał działać. 11 osób usłyszało zarzuty

fot. Pixabay.com

Portal Roksa.pl przestał działać. 11 osób, związanych z witryną, zostało zatrzymanych. Wszystkim postawiono zarzuty.

Dziewczyny z Dubaju: były mąż Dody aresztowany w związku z filmem >>

Roksa.pl to znany serwis, na którym można było znaleźć ogłoszenia towarzyskie i anonse erotyczne. Jakiś czas temu na stronie internetowej pojawił się komunikat, że działalność roksa.pl została zawieszona. 

Nie mamy nic wspólnego innymi witrynami, próbującymi wykorzystywać markę Roksa. Strony te podszywają się pod nas, przestrzegamy przed korzystaniem z ich usług.

Informujemy, że zaprzestanie działalności portalu jest spowodowane realizacją postanowienia Prokuratury.

Nie jesteśmy w stanie odpisywać na otrzymywane od Was wiadomości. Prosimy o wyrozumiałość... – czytamy.

Maffashion, Marcin Dubiel i Kruszwil będą mieć problemy? Wszczęto postępowanie >> 

Portal Roksa zawieszony. Pracownicy zatrzymani

Dokonano zatrzymań w związku ze śledztwem, które od ponad roku prowadzą funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej w Białymstoku oraz białostocka Prokuratura Krajowa.

Podejrzewali, że właściciel i osoby zatrudnione w tej małopolskiej firmie zarabiają, ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji – cytują oświadczenie policji Wirtualne Media.

Miesięcznie na roksa.pl zamieszczanych było kilkanaście tysięcy ogłoszeń. Za każde z nich właściciel oraz pracownicy mieli pobierać opłatę w wysokości 50 złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że „przez 15 lat tego procederu mogli zarobić ponad 40 milionów złotych”.

Oliwka Brazil – Big Mommy: tancerki z klipu o warunkach pracy. 'Zero wody, zero żadnego jedzenia' >> 

Jak opisuje serwis Wirtualne Media, blisko 50 policjantów z podlaskiego garnizonu, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji, zatrzymało w Małopolsce 11 osób zatrudnionych w firmie zarządzającej serwisem. Przeszukano też blisko 20 pomieszczeń, z których korzystali zatrzymani. Wszystkim postawiono zarzuty kuplerstwa, czyli ułatwiania innym prostytucji.

43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat usłyszeli dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałe osoby (w wieku od 31-42 lata), pracujące przy obsłudze serwisu, zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa.

Nowe obostrzenia od 1.12.2021. Zmiany w imprezach, lotach i siłowniach >> 

Przewidywana kara za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą to do 10 lat więzienia, za udział w niej – do 5 lat. Za kuplerstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 2
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.