Reklama
placeholder
News

Taco Hemingway: okładka Jarmarku to plagiat? Jest oświadczenie

Taco Hemingway: okładka Jarmarku to plagiat? Jest oświadczenie

Fot. Instagram.com/tacohemingway

Reklama
Reklama
placeholder

Taco Hemingway niebawem wyda dwie płyty. Okładka Jarmarku to plagiat? Jest oświadczenie w tej sprawie.

Taco Hemingway – Jarmark: na okładce Iga Lis, Roxie Węgiel i schafter? To nie koniec >> 

Taco Hemingway – nowe płyty – Jarmark, Europa

29 lipca 2020 roku, dokładnie w dniu swoich 30. urodzin, Taco Hemingway zdradził więcej szczegółów na temat nowych płyt. 4 września ukażą się dwa krążki rapera – Jarmark oraz Europa. Niedawno Filip Szcześniak pokazał na Instagramie okładki obu albumów i zaprezentował pierwszy singiel z Europy - MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY.

Zdjęcie, które ilustruje płytę Jarmark Taco Hemingwaya wzbudziła sporo kontrowersji, a jej twórcom zarzucono plagiat. Niektórzy twierdzą, że obraz jest za bardzo podobny do pracy amerykańskiej fotograf – Alex Prager. Chodzi dokładnie o fotografię, którą artystka podpisała na Instagramie: HE EXTRAS, 2019 /// PLAY THE WIND. Pod jej postem pojawiły się m.in. oznaczenia @tacohemingway i komentarze fanów:

Z jednej strony jarmark, a z drugiej Europa.

Fajny ten jarmark.

@tacohemingway, ostro.

Jarmark Europa – czytamy.

Michael Essien Birthday Party: o kim śpiewa Taco Hemingway w nowym kawałku? >> 

Okładka płyty Jarmark to plagiat? Oświadczenie twórców

30 lipca na Instagramie Łukasza Partyki, jednego z artystów, który pracował nad okładkami do nowych płyt Taco Hemingwaya, pojawiło się oświadczenie, w którym wszyscy twórcy odnoszą się do zarzutów o plagiat.

Hello, jako twórcy opublikowanych wczoraj okładek chcieliśmy wystosować krótkie oświadczenie. W sesji okładkowej płyty „Jarmark” świadomie odwoływaliśmy się do prac wielu artystów: zdjęć Alex Prager, Martina Parra, Larsa Tunbjö oraz obrazów Polskiej Kroniki Filmowej. W okładce „Jarmarku”, nawiązującej bezpośrednio do zdjęcia Alex Prager oraz wyżej wymienionych artystów, przełożenie stylistyki Ameryki lat 60. na polskie realia lat 90. stanowi celowy zabieg artystyczny, odpowiadający charakterowi projektu „Jarmark/Europa”. Informacja o inspiracjach znajdzie się na fizycznej wersji płyty, ale żałujemy, że nie zakomunikowaliśmy tego również przy okazji pierwszej publikacji zdjęcia – czytamy w komunikacie.

Treść oświadczenia pojawiła się też na InstaStory @aniawitko.

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama