News

Koronawirus: wesela z nowymi obostrzeniami i rejestracją imprezy?

Koronawirus: wesela z nowymi obostrzeniami i rejestracją imprezy?

fot. pixabay.com/

Wesela z nowymi obostrzeniami i rejestracją imprezy z powodu koronawirusa? Mówi się, że zmiany mogą zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

Koronawirus: kontrole w sklepach i rejestracja wesel. „Zaczynamy w tym tygodniu” >> 

Od 6 czerwca 2020 roku przywrócono możliwość organizacji wesel i innych uroczystości rodzinnych do 150 osób. W czasie tego typu imprez obowiązują wytyczne sanitarne, jednak weselnicy nie mają obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Wzrost zachorowań na SARS-CoV-2 w Polsce powoduje, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnych obostrzeń na weselach, które często są ogniskami nowych zakażeń. Na początku sierpnia w radiowej Jedynce Minister Zdrowia mówił o rejestracji takich przyjęć, która miałaby polegać m.in. na zgłaszaniu liczby gości.

(…)  Będziemy proponować rejestrację dużych spotkań, wesel, po to żebyśmy potem mogli łatwiej prowadzić dochodzenie epidemiczne – mówił Łukasz Szumowski.

Do kiedy będziemy nosić maseczki? Jest przypuszczalna data >> 

Być może to nie jedyne zasady, które zaczną obowiązywać na weselach. Jak informuje bezprawnik.pl, Główny Inspektor Sanitarny, profesor Jarosław Pinkas przyznał jakiś czas temu, że rządzący pracują nad nowymi zaleceniami i rekomendacjami. Jakimi? 

Zgodnie z nowymi wytycznymi limit gości ma być zmniejszony, ale o ile, jeszcze nie wiadomo. Za to wiemy, że rząd chce, aby wesela trwały tylko  cztery godziny, może pięć, a goście i para młoda nosili maseczki, mieli mierzoną temperaturę i składali covidowe oświadczenia - czytamy na stronie prawo.pl. 

Wśród propozycji zaleceń rządu dla branży ślubnej miał znaleźć się też punkt o tym, że organizatorzy wesel mają przekazywać listę gości (z danymi kontaktowymi) nie tylko do sanepidu, lecz także na komendę policji. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.