Reklama
placeholder
News

Słowo Roku 2020 wybrane! Nie ma zaskoczenia

Słowo Roku 2020 wybrane! Nie ma zaskoczenia

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Słowo Roku 2020 wybrane! Jaki wyraz był najpopularniejszy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy? Nie ma zaskoczenia.

Znana aktorka identyfikuje się jako mężczyzna. Jest oświadczenie >> 

Słowo Roku 2020 – pandemia wygrywa na świecie  

2020 rok został zdominowany przez pandemię koronawirusa. Słowa z nią związane znalazły się też w czołówce najpopularniejszych wyrazów m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Ameryce.

Niedawno ogłoszono, że autorzy najpopularniejszych internetowych słowników w USA — Merriam Webster oraz Dictionary.com –  uznali, że słowem roku 2020 jest pandemia. CNN podaje, że w marcu 2020 roku statystyki wyszukiwania tego hasła w internecie wzrosły o… 115 806%!

"Pandemia" to teraz nie tylko techniczne określenie. Zyskuje znaczenie ogólne. Prawdopodobnie to tym terminem będziemy określać globalnie obecne czasy – mówił Peter Sokolowski, redaktor naczelny słownika online Merriam-Webster.

Jesteście ciekawi jakie wyrazy zajęły drugie, trzecie i czwarte miejsce w rankingu  Merriam-Webster? Były to słowa: koronawirus, kwarantanna i bezobjawowy.

Autorzy angielskiego słownika Dictionary.com też zgodnie uznali, że pandemia jest słowem 2020 roku. Kolejne miejsca zajęły wyrazy: dystans społeczny, spłaszczanie krzywej i odporność stadna.

Wypier****ć i sasin walczą o Młodzieżowe Słowo Roku 2020 >> 

Towarzystwo Języka Niemieckiego również zdecydowało, że wyrażenie pandemia koronawirusa było najczęściej wyszukiwane w mijającym roku.

Słowo Roku 2020: jakie wygrało w Polsce?

Do 1 stycznia 2021 roku trwa głosowanie w plebiscycie na Słowo Roku, który organizuje Uniwersytet Warszawski. Na liście słów, które mają szansę na zwycięstwo 18 z 33 ma związek z pandemią koronawirusa. 

Na początku grudnia 2020 roku prawdopodobnie poznamy Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zgłoszenia można było nadsyłać do 30 listopada. Na liście proponowanych słów znalazły się m.in. takie wyrazy jak neuratyw (czyli słowo, które jest nazwą zawodu, funkcji czy profesji w rodzaju nijakim; używane przez osoby niebinarne),  sasin (jednostka miary wynosząca 70 mln) czy  wypier****ć, który stał się symbolem strajku kobiet.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2024 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama