News

Pierwszy atak zimy 2020 wkrótce? To możliwe!

Pierwszy atak zimy 2020 wkrótce? To możliwe!

Fot. Pxhere.com

Pierwszy atak zimy 2020 wkrótce? To możliwe! Mówi się, że niedługo możemy spodziewać się opadów śniegu.

Województwo warszawskie powstanie już w styczniu 2021? Prace przyspieszą >>

Zima 2020: kiedy spadnie śnieg?

W ostatnich latach raczej nie mogliśmy się cieszyć typowymi, naprawdę śnieżnymi zimami. Dla wszystkich, którzy tęsknią za taką porą roku mamy dobrą wiadomość. Według przewidywań, już niedługo możemy spodziewać się opadów śniegu!

Jak podają portale, powołując się ustalenia ekspertów z AccuWeather, w 2020 roku zima może być naprawdę mroźna, śnieżna i długa. Białego puchu ma być sporo zwłaszcza we wschodniej części Europy.

O tym, że nadchodząca zima będzie chłodna i śnieżna, mają świadczyć m.in. obserwacje pokrywy lodowej w Arktyce.

Aktualnie nasze prognozy wskazują, że po bardzo ciepłym wrześniu, w październiku i listopadzie możemy mieć do czynienia z odwróceniem sytuacji i blokadami na Atlantyku. To z kolei zwiększa szanse na wcześniejsze pierwsze ataki zimy (...)  – cytuje treść bloga specjalistki od pogody, Marzeny Rabczewskiej, m.in. Wirtualna Polska. 

Koronawirus: wycieczki szkolne w tym roku możliwe? Jest decyzja MEN >>

Według synoptyków, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy możemy spodziewać się nie jesiennej, a iście letniej pogody – słupki rtęci mają wskazywać sporo ponad 20 stopni Celsjusza.

Jak donosi serwis wp.pl, pierwsze opady śniegu mogą pojawić się już na przełomie października i listopada 2020 roku. Na początku grudnia możliwe są spore opady śniegu, a mróz może nie odpuszczać nawet przez kilka tygodni. Należy spodziewać się, że w Polsce temperatury będą się wahać i na wschodzie kraju będzie znacznie zimniej niż na zachodzie.

Czekacie na śnieżną zimę?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.