Reklama
placeholder
News

Gwiazdy k-popu wyśmiane przez polskich dziennikarzy. Fani są wściekli

Gwiazdy k-popu wyśmiane przez polskich dziennikarzy. Fani są wściekli

Fot. Wikimedia Commons/AJEONG_JM

Reklama
Reklama
placeholder

Gwiazdy k-popu wyśmiane przez polskich dziennikarzy. Fani są wściekli. To nie pierwszy raz kiedy doszło do takiej sytuacji.

Bedoes odpowiada na drwiny ze swojej wagi. „Jestem w słabym stanie” >>

BTS wyśmiani w programie W Tyle Wizji 

W odcinku programu W Tyle Wizji, który niedawno został wyemitowany na antenie TVP Info, Rafał Ziemkiewicz i Krzysztof Feusette zakpili z zespołu BTS. W trakcie ich wypowiedzi wyemitowano fragment klipu południowokoreańskiego zespołu.

Rafał Ziemkiewicz nie był pewien jak nazywa się zespół, o którym mowa i zamiast BTS nazwał go BTL oraz BLM. Później Krzysztof Feusette rozwinął skrót BTS jako „Boski Taniec Samców”.

(…) Śliczni chłopcy, naprawdę. Ale stroje lodziarskie takie troszkę. Biało całkiem… Lodziarze – dodał.

Troszkę takie NRD-owskie, no – mówił Rafał Ziemkiewicz.

NRD-owscy lodziarze… Ale tańczą pięknie – dopowiedział Feusette.

Ale skośni. Nic nie będziemy dalej mówić, bo zaraz do nas się zwali milion maili z całego świata, więc już nic złego nie mówimy. Lubimy zespół BTS (…) – zakończył Ziemkiewicz.

W swojej rozmowie prowadzący program W Tyle Wizji nawiązywali do odcinka programu Dzień Dobry TVN ze stycznia 2020 roku, w którym Andrzej Sołtysik i Anna Kalczyńska komentowali wygląd członka zespołu BTS – Jungkooka – nazywając jego twarz m.in. „niespecjalnie bardzo męską”. Dodatkowo w reportażu, zamiast zdjęcia 22-letniego wokalisty, pokazano fotkę innego artysty.

Fani byli oburzeni materiałem wyemitowanym przez stację TVN. Ostatecznie wydano oświadczenie, w którym przeproszono artystów k-popu oraz „wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w Dzień Dobry TVN”.

Polscy dziennikarze 'zakpili' z k-popu. Fani są wściekli >> 

BTS wyśmiany w telewizji – komentarze fanów

Internauci krytykują wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza i Krzysztofa Feusette.

Nie wierzę, że połowa świata walczy teraz o równość dla wszystkich, a w międzyczasie Polska robi to. Brzydzę się tym, tacy ludzie nie powinni w ogóle pracować w telewizji albo nie powinni w ogóle udzielać się na takie tematy.

Dziennikarze polskiej telewizji po raz kolejny pokazali nam, jak nie wykonywać swojej pracy, atakując BTS (…).

Może jutro też obrazicie BTS albo kpop, co? Moglibyście chociaż przeprosić, a nie tylko pogarszacie swoją sytuację (…).

Nie dość, że promujecie rasizm i wyśmiewacie innych ludzi w telewizji, to w dodatku nic sobie z tego nie robicie? Panowie, ręce opadają.

(...) Rasizm i szydzenie z drugiego człowieka tylko dlatego, że podlega innym kanonom piękna, nigdy nie było i nie będzie tolerowane. "Lodziarskie stroje"? Naprawdę? Czy Telewizja Polska nie ma za grosz kultury? – czytamy w komentarzach na Twitterze.

Sytuację, do której doszło w programie W Tyle Wizji opisały też azjatyckie media.

Burza zniszczyła jeden z symboli Krakowa. Przerażające wideo >>

Fani krytykują W Tyle Wizji. Ziemkiewicz i Feusette odpowiadają

Burzę wywołaną przez wypowiedzi Rafała Ziemkiewicza i Krzysztofa Feusette skomentowali też sami dziennikarze. Ziemkiewicz nazwał całą sytuację „nieporozumieniem”, natomiast Feusette napisał na Twitterze, że określenie „lodziarz” z orientacją „nie ma nic wspólnego, podobnie jak NRD”.

Jedna z internautek odpowiedziała na post Rafała Ziemkiewicza podkreślając, że „skośnooki to obraźliwe i rasistowskie określenie, a takie padło w programie”.

Nagranie z programu W Tyle Wizji oraz komentarze znajdziecie niżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama