Reklama
placeholder
News

Wojtek na Zanzibarze zawiesza działalność. Jaka jest sytuacja turystów z Pili Pili?

Wojtek na Zanzibarze zawiesza działalność. Jaka jest sytuacja turystów z Pili Pili?

fot. Facebook.com/Życie na Zanzibarze

Reklama
Reklama
placeholder

Wojciech Żabiński, znany jako „Wojtek z Zanzibaru” albo „Wojtek na Zanzibarze” ogłosił, że zawiesza działalność. Co z turystami, którzy zatrzymali się w hotelach Pili Pili?

Beata Kozidrak stanie przed sądem. Niedługo ruszy proces >> 

O hotelarzu było głośno pod koniec 2021 roku. Obiekty na Zanzibarze promowały polskie gwiazdy. Dziennikarze Gazety.pl ustalili, że „Wojtek z Zanzibaru” w 2019 roku został skazany na dwa lata i dwa miesiące więzienia między innymi za oszustwo.

W styczniu 2022 roku pojawiły się informacje, że spółki Pili Pili Club i Pili Pili Fly dostały zakaz wykonywania działalności organizatora turystyki i przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych.

Wojtek z Zanzibaru zawiesza działalność. Oświadczenie

21 lutego 2022 roku na facebookowym profilu Życie na Zanzibarze, które prowadzi Wojciech Żabiński, pojawiło się oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że obiekty Pili Pili zawieszają działalność do 4 czerwca. Powodem mają być problemy finansowe. 

To oznacza, że nagle zostały odwołano pobyty w hotelach osób, które miały przyjechać na Zanzibar w okresie od końca lutego do początku czerwca. Jeszcze 14 lutego ogłaszano promocję na loty na Zanzibar w terminach 26 marca-4 czerwca.

Bangkok zmieni nazwę. Jak będzie nazywać się stolica Tajlandii? >>

Kochani, mamy Wam do zakomunikowania coś bardzo ważnego – zmiany jakie wprowadzone zostaną w całym Pili Pili doprowadzą do uzyskania stabilności, rzetelności w działalności i znacznemu podwyższeniu jakości z jakiej do tej pory każdy z Was kojarzył Pili Pili. (…) Podjęliśmy również bardzo trudną decyzję, ale konieczną, żeby nie rozpoczynano do 4 czerwca 2022 nowych pobytów (…).  W związku z tym wszystkie osoby, które miały rozpocząć wakacje w Pili Pili od 26.02 i zakończyć je 02.04.2022 r. zostaną poproszone o zmianę terminy pobytu po 4 czerwca 2022 r. gdy my już będziemy przeorganizowani, ułożeni i będziemy mogli zaproponować pobyt z jakiego Pili Pili będzie dumne – możemy przeczytać na profilu Życie na Zanzibarze.

Poinformowano, że vouchery lotnicze, pobytowe oraz „Pili Punkty” stają się bezterminowe.

Całość oświadczenia znajdziecie niżej.

Leksiu komentuje aferę z wiadomościami >> 

Pili Pili zawiesza działalność. Co z turystami?

Ostatni samolot Pili Pili przed porą deszczową ma wrócić z Zanzibaru 5 marca 2022 roku.

W artykule Gazety.pl, opublikowanym 23 lutego, czytamy, że polscy pracownicy Pili Pili zostali zwolnieni, a sytuacja turystów obecnych na miejscu jest „niepewna”.

Radio Zet podało, że Ambasada RP monitoruje sytuację polskich turystów oraz osób zatrudnionych w hotelach Pili Pili. Turyści mieli otrzymać „wsparcie informacyjne”. Najbliższe zaplanowane czartery mają się odbyć.

Na stronie internetowej przewoźnika opublikowano komunikat:

Rejsy zamówione przez Pili Pili na najbliższe dni tj. 26 i 27.02.2022 roku oraz 05.03.2022 roku są planowane wyłącznie na trasie Zanzibar–Warszawa.

Stopień alarmowy w Polsce podwyższony. Premier podjął decyzję >>

W oświadczeniu Wojciecha Żabińskiego zabrakło informacji dotyczących zwrotu pieniędzy czy rezygnacji z wakacji, co zaniepokoiło turystów. 

Pod postem na profilu Życie na Zanzibarze nie brakuje komentarzy nie tylko od zawiedzionych gości, którzy dowiedzieli się, że nie pojadą na wakacje. Turyści, którzy zatrzymali się w Pili Pili, narzekało na jakość pobytu i brak wielu produktów.

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama